تلفن تماس:

690 31 910 - 021

جستجو
Close this search box.

بتن خودتراکم

خدمات ما

مشاوره در زمینه طرح اختلاط و ساخت بتن‌هاى ویژه

تأمین و ساخت بتن‌هاى خاص و افزودنی‌هاى بتن

کنترل کیفیت و بازرسى فنى پکیج‌هاى کامل بتن‌هاى خاص (مشاوره، تأمین و کنترل)

خرید و سفارش انجام انواع بتن کم ضخامت، بتن آماده، میکروسمنت، افزودنی های بتن (پودری و…) از فروشگاه آنلانی بتنی شاپ.

افزودنی های بتن

از سایت بتنی شاپ دیدن فرمایید.(کلیک کنید)

طبق تعریف انجمن بتن ایالات متحده بتن خودتراکم یا SCC «بتنی با کارایی زیاد و عدم جداشدگی است که می‌تواند در محل مورد نظر ریخته شده، فضای قالب را پر کند و اطراف آرماتورها را بدون نیاز به تراکم مکانیکی فرا بگیرد». بطور کلی بتن خود تراکم با مصالح بتن معمولی ساخته می‌شود و در برخی موارد برای ساخت آن علاوه بر مقادیر نسبتاً زیاد فوق روان‌کننده، از افزودنی لزجت دهنده نیز استفاده می‌شود.

ویژگی بتن متراکم:

خواص بتن تازه در بتن‌های خودتراکم از حساسیت بیشتری نسبت به انواع دیگر برخوردار است زیرا مزایای این بتن غالباً از خواص آن در حالت تازه ناشی می‌گردد و به همین دلیل نیز آزمایش‌های خاصی برای ارزیابی رفتار بتن خودمتراکم تازه بکار گرفته می‌شود(بتن مهندسی). بتن خودتراکم در حالت تازه عموماً با سه ویژگی زیر شناخته می‌شود:

دلیل محبوبیت بتن خودتراکم

بتن‌ریزی با این روش بسیار آسان‌تر است و نیازی به تراکم مکانیکی و فشرده کردن بتن وجود ندارد. این موضوع باعث می‌شود تا هزینه‌های بتن‌ریزی کاهش یابد. هم چنین بدون نیاز به عملی خاص، سطوح خارجی این نوع بتن صاف و صیقلی می‌شود. روان بودن و کارایی بالای بتن خودمتراکم امکان شکل دادن به اشکال هندسی مختلف که ساخت آن با بتن معمولی ممکن نیست را میسر میسازد.

روان بودن بتن خودمتراکم باعث میشود پمپاژ بتن با سرعت بیشتر و راحت‌تر انجام شود.

مخلوط کن ها

استفاده از هر نوع دستگاه مخلوط کن برای بتن خودمتراکم بلامانع است، اما شرایط مکانیکی دستگاه باید در حد مطلوب باشد تا از مخلوط شدن یکنواخت مصالح اطمینان حاصل شود. زمان مورد نیاز برای مخلوط شدن کامل بتن خودتراکم ممکن است طولانی تر از بتن معمولی باشد. تا نیروهای اصطکاکی کاهش (روان شود) یابد و فوق روان کننده کاملاً فعال شود. نکته حائز اهمیت این است که ابتدا مخلوط های آزمایش ساخته تا در مدت مورد نیاز و ترتیب اضافه کردن مواد و مصالح تعیین شود.(افزودنی‌های بتن)

تن‌ریزی با این روش بسیار آسان‌تر است و نیازی به تراکم مکانیکی و فشرده کردن بتن وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب